100% Kozí kolostrum

Vzácné 100% kozí kolostrum plné zdraví

Výhody kozího kolostra od Bon Lait

Je 100% kozí a pouze z naší farmy z Moravy od koz Francouzek. Šetrně a odborně odebráno tak, aby zbylo i na kůzlata, protože i ta chceme mít zdravá.

S důrazem na odbornost a vysoký standard hygieny a kvality. Pod pravidelným laboratorním dohledem.

Je 100% přírodní a je maximálně zachováná jeho biologická hodnota, imunoglobiny a zdraví prospěšné látky - protože nepodléhá žádnému dalšímu průmyslovému zpracování kromě šetrného ošetření pasterizací a sušení mrazem. Tzn. není v tabletách, ale v prášku jako sušené mléko.


Je v prášku - je možné jej dávkovat snadno i malým dětem.

Chutná jako sušené mléko.

Pozn. množství na lžičce odpovídá zhruba 2g, což je denní dávka pro dospělého

Nelze jej uměle vyrobit, je nenahraditelné


Kozí kolostrum je plné bioaktivních vzácných látek prospěšných pro organismus. Je rozeznáno přes 200 jednotlivých látek v kolostru. Mezi největší přírodní dary kolostra patří imunoglobiny, imunitní faktor PRP, cytokiny, laktoferin s virocidním a baktericidním účinkem (hubí viry a bakterie), vápník, fosfor, vitamín D, aj.

Co je to kolostrum?

Biologické zlato

Kolostrum je cenná přírodní látka, která vzniká těsně před mateřským mlékem a její hlavní účinek spočívá v posílení imunity organismu. Říká se mu také mlezivo. Kolostrum nelze vytvořit uměle, a proto jej právem lze nazývat biologické zlato.

Kozí kolostrum se svým unikátním složením blíží lidskému mateřskému kolostru, proto je pro člověka obvykle výborně stravitelné a pro organismus jsou jeho zdraví prospěšné látky dobře využitelné. Kozí mléko stejně jako kozí kolostrum působí v lidském těle zásadotvorně a nevytváří kyselé prostředí. Pomáhá tak řešit potíže zažívacího traktu. Kozí kolostrum nám také přirozeně dodává látky navozující v našem těle pocit radosti a vyrovnanosti (Serotonin a Dopamin).

Má se za to, že kozí mléko a kozí kolostrum  funguje jako prevence nádorových onemocnění, prevence rakoviny.


Jak kolostrum jíst?

Doporučení MVDr. Lukáše Hlubka, garanta kvality

Podstatou účinku kolostra a jeho schopnosti pozitivně stimulovat lidský imunitní systém je soubor mnoha biologicky aktivních látek, zejména bílkovinné povahy. Je rozeznáváno přibližně 200 jednotlivých látek, obsažených v kolostru. Například lactoferrin má přímý virocidní a baktericidní účinek. (hubí viry a bakterie). Abychom v rámci užívání a skladování postupovali správně, je potřeba si uvědomit několik jednoduchých pravidel.
Novorozené mládě přijímá kolostrum o tělesné teplotě matky a jeho zažívací trakt neobsahuje jinou potravu. Za těchto podmínek předpokládáme nejlepší vstřebatelnost biologicky aktivních látek z kolostra. Platí tedy stejné doporučení - užívejme kolostrum ráno, před prvním jídlem. Doporučuje se jej zapít vlažnou či teplou vodou, anebo jej ve vodě rozpustit. Používejte vodu o teplotě blízké teplotě těla - 35 - 40°C. Nedoporučuje se kolostrum vmísit do velkého množství jiné potravy, výrazně se tak zpomalí jeho trávení a je déle vystaveno kyselému prostředí v žaludku. Nikdy nevystavujte kolostrum teplotám vyšším než 64°C, znehodnotí se.

Je dobré vědět


Kozí kolostrum je vhodné pro děti i dospělé. Může se jíst i dlouhodobě. Doporučená denní dávka 100% kozího kolostra Bon Lait je pro dospělého 2 g, pro dítě 1 g. Dávku lze snadno odměřit odměrkou např. na sušené mléko. Pro představu 2 g odpovídají zhruba množství nasypanému na kávovou lžičku, viz foto níže. Naše balení obsahuje 60 g čistého 100% kozího kolostra z naší farmy, toto množství odpovídá měsíční dávce pro dospělého. Kozí kolostrum je potravina a je vhodné pro děti od 1. roku věku.

Čím se naše kvalita odlišuje od konkurence?

100% přírodní

* žádné průmyslové zpracování do tablet

 * žádné dálší příměsi

* garantujeme čisté 100% kozí kolostrum

100% z naší farmy


* pouze z naší farmy z Moravy

* máme od začáktu plnou kontrolu nad kvalitou

* garance našeho odborného odběru


100% vyrobeno v ČR

* svým nákupem podporujete pouze českou farmu, kterou znáte

* lokální aspekt

100% kozí

* pouze kozí kolostrum, bez kravského

* žádné další příměsi ani aditiva

* vhodné i pro alergiky na kravské mléko

maximálně zachována biologická hodnota a zdraví prospěšné účinky

* bez dalšího průmyslového zpracování do tablet, tobolek aj, produkt je pouze šetrně pasterován a sušen mrazem

je v prášku a snadno jej spolknou i děti

* vypadá a chutná jako sušené kozí mléko


100% Kozí kolostrum Bon Lait

Kde koupit?