Kozí kolostrum

Naše 100% kozí kolostrum je schválené jako potravina a je možné jej podávat dětem od 1 roku

Výhody kozího kolostra od Bon Lait

Je 100% kozí.

Z naší farmy od koz Francouzek. Šetrně odebráno tak, aby zbylo i na kůzlata, protože i ta chceme mít zdravá.

S důrazem na vysoký standard hygieny.

Je maximálně zachováná jeho biologická hodnota a imunoglobiny - protože nepodléhá žádnému dalšímu průmyslovému zpracování kromě šetrného ošetření pasterizací a sušení mrazem.Tzn. není v tabletách, ale v prášku.


Je v prášku - je možné jej dávkovat snadno i malým dětem.

Chutná jako sušené mléko.

Co je to kozí kolostrum?

Biologické zlato

Kozí kolostrum je cenná přírodní látka, která vzniká těsně před mateřským mlékem a její hlavní účinek spočívá v posílení obrannyschopnosti organismu. Kozí kolostrum nelze vytvořit uměle, a proto jej právem lze nazývat biologické zlato. Má se za to, že kozí mléko a kolostrum funguje jako prevence nádorových onemocnění, prevence rakoviny.

Koza a žralok jsou jediní živočichové, kteří netrpí rakovinou. Kozí kolostrum je svým unikátním složením nejblíže lidskému mateřskému mléku, proto je pro člověka výborně stravitelné a pro organismus dobře využitelné. Kozí mléko stejně jako kozí kolostrum působí v lidském těle zásadotvorně a nevytváří kyselé prostředí. Pomáhá tak řešit potíže zažívacího traktu. Kozí kolostrum nám přirozeně dodává látky navozující v našem těle pocit radosti a vyrovnanosti (Serotonin a Dopamin).

Kozí kolostrum X kravské kolostrum:

  • Kozí kolostrum, stejně jako kozí mléko působí v těle zásadotvorně a nevytváří kyselé prostředí, řeší tak onemocnění zažívacího traktu.
  • Má se za to, že kozí mléko a kolostrum působí jako prevence nádorových onemocnění
  • Kozí kolostrum je svým unikátním složením nejlblíže lidskému mateřskému mléko, proto je pro člověka lépe stravitelné a pro organismus lépe využitelné
  • Kozí kolostrum obsahuje více minerálů a vitamínů, zejména vápníku, fosforu a vitamínu D
  • Kozí kolostrum obsahuje také více nenasycených mastných kyselin

Jak kolostrum jíst?

Doporučení MVDr. Lukáše Hlubka, garanta kvality

Podstatou účinku kolostra a jeho schopnosti pozitivně stimulovat lidský imunitní systém je soubor mnoha biologicky aktivních látek, zejména bílkovinné povahy. Je rozeznáváno přibližně 200 jednotlivých látek, obsažených v kolostru. Například lactoferrin má přímý virocidní a baktericidní účinek. (hubí viry a bakterie). Abychom v rámci užívání a skladování postupovali správně, je potřeba si uvědomit několik jednoduchých pravidel.
Novorozené mládě přijímá kolostrum o tělesné teplotě matky a jeho zažívací trakt neobsahuje jinou potravu. Za těchto podmínek předpokládáme nejlepší vstřebatelnost biologicky aktivních látek z kolostra. Platí tedy stejné doporučení - užívejme kolostrum ráno, před prvním jídlem. Doporučuje se jej zapít vlažnou či teplou vodou, anebo jej ve vodě rozpustit. Používejte vodu o teplotě blízké teplotě těla - 35 - 40°C. Nedoporučuje se kolostrum vmísit do velkého množství jiné potravy, výrazně se tak zpomalí jeho trávení a je déle vystaveno kyselému prostředí v žaludku. Nikdy nevystavujte kolostrum teplotám vyšším než 64°C, znehodnotí se.

Kozí kolostrum

Kde koupit?