Recept - salát s kozím sýrem od @klukvzastere

27.03.2019

@klukvzastere: Tenhle sýr je skvělej hned z několika důvodů...1. je vyroben 100% z mléka francouzských plemenných koz, vyšlechtěných, aby bylo mlíko s minimem kozího aroma2. je bez UHT, tedy zachovává si svou kvalitu (minerály, vitamíny)3. vhodné řešení i pro alergiky na kravskou bílkovinu ( abkm ) a intoleranci na kravskou laktózu


4. fakt chutná skvěle5. dá se normal koupit i v @billa_cz(pozn. @bonlait: ale i jinde: např. Globus, Makro, Svět Bedýnek, Rohlík.cz, La Petite France v Praze, Restaurace Eska v Praze, Pekárna Křepenice a v dalších vybraných prodejnách zdravé výživy a delikates)Já si ho teda zamiloval ... a tady je jeden easy recepis..


Ingredience na salát

* kozí sýr Bon Lait ve slaném nálevu

* 250 g řepy vakuované (kupuju v @billa_cz

* 100 g celeru

* 2 větší mrkve

* 1 petržel

* 1 menší červené jablko

* hrst polníčku

Ingredience na marinádu

* 2 PL olivového oleje

* sůl, pepř

* 1 ČL grilovacího koření Veggie od Sonnentor

* 1 ČL medu (nemusí být)

* šťávu z 1/4 velkého pomeranče

Ingredience na dochucení

* šťáva z 1/4 pomeranče

*  trošku oliváče

* semínka (nemusí být)


Postup: řepu nakrájíme na půlměsíčky, celer, mrkve a petržel na nudličky, vše dáme do marinády a následně do trouby na 200 stupňů ideal gril cca 10- 12 min. Mezitím si oloupeme a na kostičy nakrájíme jablko, které společně s polníčkem přimícháme do grilované zeleniny a dochutíme. Na závěr přidáme kozí sýr a můžem podávat buď je tak nebo s bruschettou.

@klukvzastere

Bon appetit!