100% kozí kolostrum


Balení obsahuje 60 g  100% kozího kolostra z naší farmy

Dospělý obvykle užívá 0,5 - 2 g/denně, dítě 0,5- 1 g denně

Tzn. balení vystačí až na 4 měsíce

Dávka pro podporu imunity až na 4 měsíceVzácné 100% kozí kolostrum plné zdraví

Výhody kozího kolostra od Bon Lait

Je 100% kozí a pouze z naší farmy z Moravy od koz Francouzek. Šetrně a odborně odebráno tak, aby zbylo i na kůzlata, protože i ta chceme mít zdravá.

S důrazem na odbornost a vysoký standard hygieny a kvality. Pod pravidelným laboratorním dohledem.

Je 100% přírodní a je maximálně zachováná jeho biologická hodnota, imunoglobiny a zdraví prospěšné látky - protože nepodléhá žádnému dalšímu průmyslovému zpracování kromě šetrného ošetření pasterizací a sušení mrazem. Tzn. není v tabletách, ale v prášku jako sušené mléko.


Je v prášku - je možné jej dávkovat snadno i malým dětem.

Chutná jako sušené mléko.

Pozn. množství na lžičce odpovídá zhruba 2g, obvyklá denní dávka pro dospělého je 0,5 - 2 g

Nelze jej uměle vyrobit, je nenahraditelné


Kozí kolostrum je plné bioaktivních vzácných látek prospěšných pro organismus. Je rozeznáno přes 200 jednotlivých látek v kolostru. Mezi největší přírodní dary kolostra patří imunoglobiny, imunitní faktor PRP, cytokiny, laktoferin s virocidním a baktericidním účinkem (hubí viry a bakterie), vápník, fosfor, vitamín D, aj.

Co je to kolostrum?

Biologické zlato

Kolostrum je cenná přírodní látka, která vzniká těsně před mateřským mlékem a její hlavní účinek spočívá v posílení imunity organismu. Říká se mu také mlezivo. Kolostrum nelze vytvořit uměle, a proto jej právem lze nazývat biologické zlato.

Kozí kolostrum se svým unikátním složením blíží lidskému mateřskému kolostru, proto je pro člověka obvykle výborně stravitelné a pro organismus jsou jeho zdraví prospěšné látky dobře využitelné. Kozí mléko stejně jako kozí kolostrum působí v lidském těle zásadotvorně a nevytváří kyselé prostředí. Pomáhá tak řešit potíže zažívacího traktu. Kozí kolostrum nám také přirozeně dodává látky navozující v našem těle pocit radosti a vyrovnanosti (Serotonin a Dopamin).

Má se za to, že kozí mléko a kozí kolostrum  funguje jako prevence nádorových onemocnění, prevence rakoviny.


Jak kolostrum jíst?

Doporučení MVDr. Lukáše Hlubka, garanta kvality

Podstatou účinku kolostra a jeho schopnosti pozitivně stimulovat lidský imunitní systém je soubor mnoha biologicky aktivních látek, zejména bílkovinné povahy. Je rozeznáváno přibližně 200 jednotlivých látek, obsažených v kolostru. Například lactoferrin má přímý virocidní a baktericidní účinek. (hubí viry a bakterie). Abychom v rámci užívání a skladování postupovali správně, je potřeba si uvědomit několik jednoduchých pravidel.
Novorozené mládě přijímá kolostrum o tělesné teplotě matky a jeho zažívací trakt neobsahuje jinou potravu. Za těchto podmínek předpokládáme nejlepší vstřebatelnost biologicky aktivních látek z kolostra. Platí tedy stejné doporučení - užívejme kolostrum ráno, před prvním jídlem. Doporučuje se jej zapít vlažnou či teplou vodou, anebo jej ve vodě rozpustit. Používejte vodu o teplotě blízké teplotě těla - 35 - 40°C. Nedoporučuje se kolostrum vmísit do velkého množství jiné potravy, výrazně se tak zpomalí jeho trávení a je déle vystaveno kyselému prostředí v žaludku. Nikdy nevystavujte kolostrum teplotám vyšším než 64°C, znehodnotí se.

Je dobré vědět


Kozí kolostrum je vhodné pro děti i dospělé. Může se jíst i dlouhodobě. Doporučená denní dávka 100% kozího kolostra Bon Lait je pro dospělého je 0,5 - 2 g, pro dítě 0,5 - 1 g. Dávku lze snadno odměřit odměrkou např. na sušené mléko. Pro představu 2 g odpovídají zhruba množství nasypanému na kávovou lžičku, viz foto níže. Naše balení obsahuje 60 g čistého 100% kozího kolostra z naší farmy, toto množství odpovídá měsíční dávce pro dospělého. Kozí kolostrum je potravina a je vhodné pro děti od 1. roku věku.

Čím se naše kvalita odlišuje od konkurence?

100% přírodní

* žádné průmyslové zpracování do tablet

 * žádné dálší příměsi

* garantujeme čisté 100% kozí kolostrum

100% z naší farmy


* pouze z naší farmy z Moravy

* máme od začáktu plnou kontrolu nad kvalitou

* garance našeho odborného odběru


100% vyrobeno v ČR

* svým nákupem podporujete pouze českou farmu, kterou znáte

* lokální aspekt

100% kozí

* pouze kozí kolostrum, bez kravského

* žádné další příměsi ani aditiva

* vhodné i pro alergiky na kravské mléko

maximálně zachována biologická hodnota a zdraví prospěšné účinky

* bez dalšího průmyslového zpracování do tablet, tobolek aj, produkt je pouze šetrně pasterován a sušen mrazem

je v prášku a snadno jej spolknou i děti

* vypadá a chutná jako sušené kozí mléko


100% Kozí kolostrum Bon Lait

Kde koupit?