(LA)KOZA


(LA)KOZA je náš nový projekt na farmářské maso koz francouzského plemene. Naučili jsme se výborně chov koz francouzského plemene na mléko, dodržujeme francouzské principy jeho chovu i výroby mléka, a díky tomu mohou vznikat lahodné výrobky v naší Gurmánské minimlékárně Bon Lait.

Před 2 lety jsme u nás na Moravě založili také chov tohoto špičkového plemene na maso.

Francouzské plemeno koz je speciálně vyšlechtěno k tomu, aby dávalo mléko s minimálním kozím aroma. Stejně tak kozí maso tohoto plemene je specifické svou chutí a vůní a vyniká tím, že kozí aroma je jemné, delikátní. Kromě toho je kozí maso velmi zdravé, velmi výživné a chutné.
Již brzy Vám rádi představíme, co přesně se chystá :-)

Maso (LA)KOZA považujeme za opravdovou lahůdku a jsme rádi, že jej můžeme nabídnout alespoň v limitovaném množství také Vám, našim zákazníkům, v projektu ve spolupráci s Ambiente Restaurants Group.

V nabídce maloobchodních sítí se toto maso prakticky nevyskytuje, ačkoli bývalo v minulosti tradiční součástí nejen velikonočních jídelníčků.

Cílem našeho projektu je znovu obnovit tradici kozího masa v české kuchyni, jak pro jeho chuťové, tak pro jeho vynikající nutriční vlastnosti.

Máte se na co těšít :-)

Možná už jste slyšeli, že koza a žralok jsou jediní živočichové na Zemi, kteří nikdy netrpí rakovinou?

Francouzky na pastvě


Naše kozy Francouzky na pastvě. Jde o plemeno tzv. kozy sánské, importované z Francie. Původ tohoto plemena sahá až do Švýcarska, do kantonu Bern. Díky své vysoké užitkovosti jsou velmi náročné na kvalitu i množství podávaných krmiv. My krmíme pouze špičkovými GMO free krmivy v kombinaci s pastvou.

Kozí maso je velmi zdravé, velmi výživné a skvěle chutná. Představuje nepochybně zdravější alternativu masa, protože je téměř bez tuku a má vysoký obsah bílkovin. Kozy navíc chováme s přístupem k pastvě, mohou svou denní krmnou dávku špičkových GMO free krmiv doplnit svým výběrem bylin z pastvy a svůj život stráví při přirozeném pohybu.

To se projevuje i ve složení masa, jehož konzumace je mimo jiné vhodná pro osoby na bezlepkové dietě nebo jako prevence kardiovaskulárních chorob a také jako strava pro sportovce.